gtag('config', 'G-0KBBXEQ256');

Ako vyriešiť problémy vo vzťahu?

Možno tiež patríte medzi “normálnych” ľudí, ktorým sa problémy nevyhýbajú. Môžem vás ubezpečiť, je to v poriadku. Je veľmi malé množstvo ľudí, ktorí problémy nemajú, alebo ich zvládajú ľavou zadnou. 

Nám ostatným nezostáva nič iné, len sa naučiť ich zvládať. Tu je jednoduchý postup, ktorý vám k tomu napomôže.

Prvým krokom ku vyriešeniu problému, je priznať si, že ho máme.

Mnoho ľudí sa tomu vyhýba a tvária sa sami pred sebou, že problémy neexistujú. Tým sa však problém nielenže nevyrieši, ale zvykne narastať. Hlavne však narastá vnútorná nespokojnosť, ktorá nás postupne dokáže pripraviť o radosť zo života. Časom sa môžeme stať smutnými, zamĺknutými a bez záujmu o svoje okolie, či priateľov. 

Druhým krokom je rozhodnúť sa, že ten problém vyriešime.

V takom prípade je potrebné prevziať plnú zodpovednosť za to, že ten problém vyriešime práve my. Zodpovednosť, ktorú prevezmeme musí byť 100%-ná. Nie 99%-ná, alebo dokonca 50%-ná. Mnohí si mylne myslia, že každý z partnerov má zodpovednosť za ich vzťah 50%. Nie je to pravda, každý z nich má 100 %-nú zodpovednosť. A ak sa jeden z nich rozhodne dať vzťah do poriadku, musí urobiť úplne všetko pre to, aby to dotiahol do konca. Vysvetlenie, že “ja som svoje urobila a teraz je rad na ňom” výsledky nemusí priniesť.

Chybou je čakať, či spoliehať sa na toho druhého, že aj on sa má snažiť. Áno, má, ale pravdepodobne tak nerobí. Preto je nevyhnutné situáciu vziať do vlastných rúk a hľadať riešenia.

Dnes je doba, kedy už je všetko vymyslené. Je mnoho postupov, ktoré sa dajú aplikovať na akýkoľvek problém. 

Tie najdôležitejšie nájdete v mojej príručke na vytvorenie, či nápravu partnerského vzťahu. Je určená pre ženy, pretože muži potrebujú mierne odlišné návody. Pozrite si manuál na “použitie muža “ s príznačným názvom Ako to s ním zvládnuť. Nájdete v nej tie najlepšie návody, ako si vytvoriť a udržať funkčný a zdravý vzťah. 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů