Takmer každý človek sa niekedy dostane do situácie, kedy si nevie pomôcť s vecami, ktoré sa mu v živote dejú. Vzťahové problémy, rozchody, rôzne nečakané prekážky, či veľké životné pády.

Naša myseľ sa pod tlakom týchto udalostí správa inak, ako bežne. Stávame sa vtedy menej racionálnymi, cítime obavy, niekedy strach, či dokonca beznádej. Výsledkom je, že nevieme ako situáciu zvládnuť a doslova "zamrzneme" na mieste. Naša myseľ sa zacyklí a aj keď chceme ísť ďalej, stojíme a nevieme sa pohnúť ďalej. Niekedy to trvá dni, inokedy týždne, v najhorších prípadoch aj celé roky.

Som presvedčený, a moje skúsenosti potvrdzujú, že takmer akýkoľvek problém sa dá riešiť. No nám samotným to v takýcho situáciách príde niekedy ako nemožné. Vtedy bývam nápomocný a dokážem pomôcť tam, kde si bežne ľudia nevedia pomôcť sami.

 Konzulácie s p.Zajacom mi dali veľa. Pochopila som, prečo sa správam určitým spôsobom a odkiaľ tieto emócie pochádzajú. S jeho pomocou som odstránila z mysle staré programy, vďaka čomu som v živote zaznamenala pozitívne zmeny vo všetkých smeroch. Rozhodne ho odporúčam ako kouča a taktiež jeho kniha je jedna z najlepších, aké som kedy čítala.

Klaudia B

Nedávno som prežívala dlhé a veľmi ťažké obdobie plné pracovných aj rodinných problémov. Väčšinou si so životnými patáliami viem poradiť, ale tu som ostala dlho bezradná. Oslovila som Mareka, či by mi vedel pomôcť. Bol veľmi ochotný a v priebehu niekoľkých individuálnych stretnutí so mnou do hĺbky rozobral a rozanalyzoval, kde je "pes zakopaný". Pomohol mi nájsť riešenia v zdanlivo zúfalých situáciách, pričom návody mi nedával, iba ma veľmi efektívne sprevádzal k vlastným riešeniam a dôležitým rozhodnutiam. Marek má úžasný talent na prácu s ľuďmi, je neuveriteľne empatický, súcitný, ale zároveň nedáva priestor tak zradnej sebaľútosti. Ovláda mnohé efektívne techniky, ktorým naozaj rozumie a vie odhadnúť, ktorá sa kedy hodí. Veľmi si jeho pomoc vážim a dnes sa na podobné problémy pozerám celkom iným pohľadom. To, s čím som sa sama trápila trištvrte roka, som s Tvojim koučingom zvládla za pár týždňov. Ďakujem Ti Marek z celého srdca!

Lucia Pallaghyová

Sedenia s Marekom nám pomohli zvrátiť manželskú krízu, ktorá vyústila až do ročného odlúčenia (odsťahovania sa manželky). Sedenia sme mali až po začatí rozvodového konania, po prvom súde, keď sa už zdalo, že boj bude len eskalovať a pokračovať dlhoročnou vojnou. Podarilo sa nám zvrátiť túto situáciu, aj to čo sa mnohým zdalo ako nemožné. Na rozdiel od mediátorky, ktorá po pár minútach mediácie začala riešiť mediačnú dohodu, Marek sa skutočne venoval komunikácii. Naučil ma že niekedy je forma viac dôležitejšia ako samotný obsah. Vo svojej podstate sa človek ani nevie zmeniť– mám stále rovnaké názory, hodnoty aj priority ale rozdiel je v tom ako to odkomunikujem a prezentujem rodine, partnerke či deťom. Pred tým som síce míňal peniaze na drahé darčeky (dovolenky, šperky, reštaurácie), ale nevenoval som čas maličkým, symbolickým prejavom a každodennému budovaniu vzťahu. Teraz sa snažím komunikovať s manželkou aj počas dňa –zaujímať sa aký má deň, niekedy aj flirtovať SMS kami, tak ako keby sme znovu randili. Vzťah vlastne treba budovať každý deň, mnohí to vzdajú a zvolia si cestu hľadania nového vzťahu. Marek nám pomohol zachrániť náš vzťah a rodinu, za čo som mu nesmierne vďačný.

Igor P. 

 

Moje konzultácie sú mimoriadne individuálne a vedia pomôcť niekedy už na prvom sedení. V prípade záujmu si vieme dohodnúť prvé takéto nezáväzné stretnutie online, ktoré je bezplatné. Na ňom sa v krátkosti zoznámime a vprípade vzniknutej vzájomnej dôvery si môžeme dohodnúť následne ďalšiu konzultáciu.

Kontakt: 0903 268 261, alebo marekz@zoznam.sk