gtag('config', 'G-0KBBXEQ256');

3 najčastejšie dôvody, prečo nebývame vo vzťahu šťastní

Ak vychádzame z toho, že vo vzťahu je obojstranný dostatok lásky a pozornosti, stále je mnoho ľudí, ktorí vo vzťahu nebývajú šťastní. No a najčastejšie dôvody bývajú tieto tri:

1.Nedostatok skutočnej komunikácie

Hádka nie je komunikácia, podrýpnutie tiež nie je komunikácia a naznačovať niečo už vôbec nie. Naozajstná komunikácia je vtedy, ak si úprimne a do detailov povieme, čo chceme, čo nechceme a ten druhý nám porozumie. Dá nám vedieť ako tomu porozumel a my vidíme, že našu myšlienku pochopil tak, ako sme ju mysleli. A to všetko bez zvýšených emócií, pokojne a láskavo.

Prekážkou býva, ak jeden z partnerov odmieta komunikovať, najčastejšie to bývajú muži. Býva to vtedy, ak ich partnerka má s niečím problém, no oni majú pocit, že žiadny problém nie je. Tu už ide z ich strany o nedostatok empatie a tá sa dá naučiť, sú na to dokonca cvičenia.

2.Neetika, čiže nečestnosť vo vzťahu

Či už ide o zatajovanie, klamstvo, alebo neveru, má to všetko postupne devastačný účinok. Nevypovedané veci, či dokonca nevera, spôsobujú to, že meníme naše správanie, aj keď o tom nevieme. Príkladom môže byť napríklad to, že ten, kto sa dopúšťa akejkoľvek nečestnosti, môže napríklad odmietať (intímnosti) tomu druhému.

3.Tretím dôvodom býva to, že nerešpektujeme toho druhého

Jeho priania, túžby, rozhodnutia, či názory. Vtedy sa ten druhý cíti, že nie je dosť dôležitý, aby bol braný vážne. Cíti sa, že ho do niečoho nútime, alebo mu v niečom bránime a cíti sa byť vo vzťahu menejcenný a nešťastný.

Všetky tieto a aj ďalšie problémy sa dajú riešiť, dokonca to ani nemusí byť nič náročné. Chce to len vôľu veci zmeniť a vedieť ako to urobiť. Dnes je mnoho postupov, ako vzťah vylepšiť, či napraviť a ako ho urobiť takým, aby nám robil radosť a aby nás napĺňal.

Ak sa vám článok páčil a chcete ďalšie užitočné tipy, ako to dosiahnuť, pozrite sa, čo o tom píšem v mojej poslednej knihe Ako to s ním zvládnuť

description

Páčil sa Vám môj článok? 

Viac o tejto a podobných témach sa dozviete v mojich knihách 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů